FootMate

Skarpety zdrowotne. Idealne na bolące stopy

Mogą być sportowe, biznesowe, przyciągające uwagę kolorem lub zupełnie niewidoczne. Podobnie jak stosowane niegdyś onuce, chronią stopy przed zimnem i otarciami. Są zupełnie niepozorne albo stanowią ważny element stylizacji. Skarpety, bo o nich mowa, mogą mieć także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Jak ten element ubioru wpływa na nasze samopoczucie i komfort życia? Zapraszamy do lektury poniższego wpisu!

Bezuciskowe skarpety z antybakteryjnego materiału

Skarpety zdrowotne są – nie bez przyczyny – zwane także medycznymi. Materiał i sposób ich uszycia powoduje, że są one czymś więcej niż tylko elementem garderoby. Częstą przypadłością diabetyków (ale nie tylko) są problemy z prawidłowym krążeniem krwi. Zaburzenia te mogą prowadzić do obrzęków i bólu, wywołują ponadto silny dyskomfort.

Sposobem poprawy jakości życia pacjentów z tą przypadłością są skarpetki bezuciskowe. W przeciwieństwie do zwykłych skarpet, medyczne skarpety nie mają tradycyjnego ściągacza, który wzmaga problemy z właściwym krążeniem krwi. Chorzy na cukrzycę powinni szczególną uwagę zwracać także na materiał, z jakiego skarpetki są wykonane. W naszej ofercie znajdują się produkty uszyte ze specjalnej przędzy Prolen® Siltex. Z uwagi na zawartość jonów srebra, wykazuje ona działanie antybakteryjne, hamuje także wzrost grzybów i pleśni. Gojenie ran przyspiesza także bezszwowe łączenie materiału. Skarpetki są miękkie i delikatne, co pozytywnie wpływa na samopoczucie chorego.

Higiena i lepsze samopoczucie

Po medyczne skarpetki powinni sięgać nie tylko diabetycy czy osoby z zaburzeniami krążenia krwi. Antybakteryjne właściwości przędzy z jonami srebra zmniejszają nieprzyjemny zapach. Skarpetki z takiego włókna są odpowiednie dla osób, które zmagają się z nadpotliwością, niedającą się wyleczyć grzybicą lub cierpią przez otyłość. To świetne rozwiązanie także dla wszystkich aktywnych fizycznie. Co więcej, zdrowotne skarpetki poprawią komfort podróży, sprawdzą się również w przypadku nawracającego problemu „zimnych stóp”.