Jaki klin międzypalcowy wybrać

Wskutek podeszłego wieku, noszenia niewygodnego obuwia czy wrodzonych wad stóp od wielu lat zmagasz się z halluksami? Problemy w miarę upływu czasu tylko się nasilają i po całym dniu chodzenia czy uprawiania sportu doznajesz uporczywego bólu stawów, a do tego na stopach pojawiają się otarcia, pęcherze, a nawet rany? Jeśli chodzi o tę przypadłość, musisz wziąć sprawy w swoje ręce i zaopatrzyć się w pomocne akcesoria do noszenia na co dzień i podczas snu. W tym artykule przedstawimy Ci różne możliwości radzenia sobie z halluksami i innymi deformacjami nóg. Dowiesz się, jaki klin międzypalcowy wybrać, by uśmierzyć ból, ograniczyć pogłębianie się wady i zapobiegać przyszłym.

Kiedy i w jakim celu stosuje się kliny międzypalcowe?

Zasadniczo wyróżnia się dwa przeznaczenia akcesoriów żelowych. Można używać ich profilaktycznie, jeśli jest się w grupie ryzyka powstawania schorzeń stóp w przyszłości. Będą to osoby, które większość dnia spędzają w pozycji stojącej, kobiety chodzące na obcasach czy osoby chore na cukrzycę. Oprócz funkcji prewencyjnej, kliny służą także do leczenia nieprawidłowości, takich jak halluksy, palce młotkowate, szponiaste, zmiany zwyrodnieniowe i inne deformacje.

W pierwszym przypadku stosuje się akcesoria żelowe po to, żeby zapobiegać, a w drugiej sytuacji, żeby leczyć, czyli zmniejszać lub niwelować ból, ułatwiać codzienne funkcjonowanie, redukować wadę i zatrzymać jej rozwój.

Jakie kliny międzypalcowe oferuje nasz sklep internetowy?

Asortyment naszego sklepu obejmuje oczywiście najbardziej klasyczne kliny i separatory żelowe w różnych rozmiarach, które mają na celu oddzielenie zachodzących na siebie palców od siebie. Oprócz tego mamy takie produkty wzbogacone o pierścienie, które zapewniają większą stabilność i zapobiegają wrastaniu paznokcia. Szukasz czegoś do ochrony skóry podatnej na powstawanie odcisków lub antidotum na halluksy? Wybierz akcesoria ze specjalną osłoną. Proponujemy też separatory, produkty z obejmą przywracające właściwe położenie czy opaską osłaniającą. Dla osób marzących o wyższym wzroście, przygotowaliśmy kliny podwyższające, które świetnie podpierają stopę i dodają 15 mm.


Wybierz nasze jakościowe separatory i zapewnij swoim stopom najwyższy komfort. Przecież przed Tobą jeszcze tak wiele kroków!