Peloty ortopedyczne. Co to takiego?

Peloty ortopedyczne stosowane są w przypadku płaskostopia poprzecznego. Każdy, kto się z nim zmaga, powinien sięgnąć po peloty, aby uśmierzyć ból. Przeciążenia stopy są w codziennym życiu nieuniknione, więc stworzono produkt, który ma pomóc w walce z niekomfortową sytuacją i przede wszystkim bólem stopy.

W jaki sposób peloty ortopedyczne mogą nam pomóc?

Peloty ortopedyczne nazywane są także wkładkami do butów. Jednakże nie są to zwykłe wkładki, ale takie, które mają widoczne wybrzuszenie w strategicznym miejscu. Mogą występować także w formie tak zwanej kropli z zawieszką, którą nakłada się na palec, aby zapewnić, że peloty w trakcie użytkowania znajdą się w odpowiednim miejscu. Znajdująca się w nich elastyczna pianka, gwarantuje, że śródstopie ma prawidłowe podparcie. Najczęściej spotyka się skórzane peloty ortopedyczne.

Jakie jeszcze zastosowanie mają peloty ortopedyczne?

Oprócz leczenia płaskostopia, peloty mają zastosowanie przy koślawym ustawieniu pięty lub kolana, a także bólu śródstopia. Noszone są również zapobiegawczo, kiedy wiemy, że będziemy nosić niewygodne obuwie i chcemy uchronić się przed bólem stóp od długiego noszenia butów.

Jakie zalety mają Peloty Ortopedyczne?

Do największy zalet pelot zalicza się:

Warto zaznaczyć, że peloty ortopedyczne można stosować, nosząc obuwie ortopedyczne, profilaktyczne i te noszone na co dzień, nawet na wysokim obcasie.