Wkładki do butów dla cukrzyków

Stopa cukrzycowa jest powikłaniem występującym w wyniku nieleczonej cukrzycy, najczęściej typu II. Jest efektem nieodpowiedniego ukrwienia stóp, w wyniku czego zmienia się próg bólu, na stopie pojawiają się zasinienia, owrzodzenia, a następnie występują procesy martwicze. Nieleczona stopa cukrzycowa prowadzi do problemów z chodzeniem, a w skrajnych przypadkach do amputacji kończyny. Niestety wśród pacjentów często jest to pierwszy symptom, z którym identyfikują oni występowanie cukrzycy. 

Jak wkładki mogą pomóc w leczeniu stopy cukrzycowej?

Podstawową formą terapii tego schorzenia jest przede wszystkim dbanie o właściwy poziom cukru we krwi. W przypadkach mniej zaawansowanej stopy cukrzycowej i niewielkich owrzodzeń stosuje się dodatkowo wkładki, które pobudzają naczynia krwionośne w stopach. Dzięki temu krew z łydek zostaje doprowadzona także do stóp. Wkładki dla cukrzyków pozwalają także znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowe, ponieważ amortyzują stopę podczas chodzenia oraz redukują ew. przeciążenia występujące podczas poruszania. 

Właściwości wkładek dla cukrzyków

Wkładki dla cukrzyków wykonywane są z materiałów, które pozwalają delikatnie masować stopy w najbardziej podatnych na zmiany miejscach. Materiał żelowy, z którego wykonane są wkładki, jest odporny na odkształcanie się, dzięki czemu po długim czasie użytkowania wraca do pierwotnego kształtu. Wkładki są obszywane materiałami, które charakteryzują się działaniem antybakteryjnym i zmniejszającym pocenie się, co jest szczególnie ważne w leczeniu stopy cukrzycowej. 

Pomoc w leczeniu innych dolegliwości

Ze względu na swoje właściwości poprawiające ukrwienie, ale także przeciwdziałające neuropatii, wkładki do butów są kierowane do osób cierpiących także na inne dolegliwości, takie jak bóle reumatyczne i żylaki. Polecane są także użytkownikom, którzy wykonują przez długi czas pracę stojącą, a więc ich stopy predysponowane do występowania obrzęków i opuchnięć. Mogą one także przynosić ulgę podczas konieczności noszenia niewygodnego obuwia.