Jak chronić stopy przed odciskami?

Odciski na stopach to bolesny i nieprzyjemny problem. Pojawiają się w czasie noszenia źle dopasowanych butów – najczęściej za małych – oraz długich spacerów. Jakie są metody, by zapobiec ich powstawaniu oraz złagodzić ból, gdy niestety już się pojawią?

Dobór odpowiedniego obuwia

Oczywistym krokiem, który pozwoli na zminimalizowanie ryzyka powstawania odcisków, jest wybór odpowiednich butów. Aby zakupić właściwy model, do sklepu najlepiej udać się po południu, gdy stopy są zmęczone i bardziej uwrażliwione na niewygodę. Warto wybierać również naturalne materiały, dzięki którym stopy będą oddychać. Ogromne znaczenie ma ponadto kształt noska, który nie może uciskać stopy, gdyż grozi to nie tylko powstawaniem odcisków, ale również zniekształceń takich jak haluksy.

Prawidłowa i regularna pielęgnacja stóp

Nie można zapominać też o pielęgnacji stóp, która również znacznie ograniczy pojawianie się obtarć i odcisków. Istotne jest przede wszystkim regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka dzięki specjalnej tarce oraz nawilżanie stóp za pomocą dobrego kremu pielęgnacyjnego. Najlepiej, aby taki preparat zawierał w sobie mocznik, gdyż ma on silne działanie nawilżające i zatrzymujące wodę w skórze.

Używanie wkładek ochronnych

Nawet odpowiednio dobrane buty oraz pielęgnacja to często za mało, by uchronić stopy przed uszkodzeniami. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne wkładki ochronne, które oferujemy również w ramach naszej działalności. Do ochrony śródstopia znakomicie sprawdzą się silikonowe podkładki, które mają na celu zmniejszenie ucisku działającego na przednią część stopy i niwelowanie bólu, gdy niestety nie udało się zapobiec powstaniu odcisków. Sprawdzą się również dobrej jakości plastry przeciw obtarciom. W naszej firmie produkujemy je z miękkiej pianki lateksowej, dzięki czemu dopasowują się do kształtu stopy, a przez to nie zsuwają w czasie noszenia.

Jak widać jest wiele sposobów na to, jak chronić stopy przed powstawaniem odcisków, a także łagodzić dolegliwości, gdy te już się pojawią.