Jak działają wkładki podwyższające?

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów wkładek do butów, które zwiększają komfort chodzenia albo pomagają uniknąć różnych dolegliwości w obrębie stóp i nie tylko. Dostępne są między innymi silikonowe wkładki ortopedyczne podpierające palce lub pięty, wkładki żelowe dające stopie znakomitą amortyzację podczas długiego chodzenia lub stania, a także specjalistyczne wkładki dla osób borykających się z problemem stopy cukrzycowej. Bardzo interesującym produktem mogą być również wkładki podwyższające wykonane z rozmaitych tworzyw, które pozwolą nam dodać sobie kilka centymetrów wzrostu. Przydadzą się one zarówno osobom niskim, jak i tym wszystkim, którzy mają nierówne kończyny dolne i w wyniku tego utrudnione chodzenie czy po prostu utrzymywanie równowagi.

Dodatkowe centymetry

Wkładki podwyższające mogą być wykonane z naturalnej skóry, elastycznej gumy lub innego typu tworzywa. Wystarczy je po prostu włożyć butów, aby osiągnąć efekt wyższego wzrostu albo wyrównania tej nogi, którą mamy krótszą. Tego typu wkładki dostępne są w różnych rozmiarach, a niektóre z nich, jeśli są za długie, możemy po prostu przyciąć, aby idealnie dopasować do naszej stopy.

Niektóre wkładki podwyższające składają się z kilku warstw i możemy podzielić je na części, zależnie od tego, czy potrzebujemy większego, czy mniejszego podwyższenia. Dzięki takiemu podziałowi łatwiej również sprawdzimy, czy cała wkładka zmieści się do buta, czy też możemy włożyć tam tylko jej część, aby wygodnie zmieściła się również cała stopa.

Wkładki podwyższające mają wiele udogodnień, aby nosiło nam się je jeszcze bardziej komfortowo. Na przykład znajdują się w nich otwory, dzięki którym stopa oddycha; a także wypustki stabilizujące i łączące wszystkie warstwy. Tego typu wkładki posiadają również odpowiedni kształt pozwalający na amortyzację pięty. Wszystko to sprawia, że chodzenie z wkładkami podwyższającymi jest komfortowe i nie męczy nas, a dodatkowo prezentujemy się naturalnie i czujemy się pewni siebie oraz swojego wyglądu.