Rodzaje wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne do butów mogą pełnić wiele różnorodnych funkcji. Ich noszenie zwiększa komfort i wygodę chodzenia w różnego typu butach, a także może przeciwdziałać pojawianiu się i rozwojowi pewnych schorzeń stóp. W sprzedaży znajdziemy wkładki mogące odciążać stawy i pomagać w uzyskaniu prawidłowego ustawienia stopy. Dzięki ich noszeniu zmniejszają się także lub całkowicie znikają bóle stóp, kolan oraz bioder. Warto dowiedzieć się więcej o wkładkach ortopedycznych, aby móc wybrać takie, które będą dla nas w danym czasie funkcjonalne i najbardziej pomocne.

 

Wkładki na różne dolegliwości

W specjalistycznych sklepach znajdziemy tak wiele wkładek ortopedycznych do butów, że czasami trudno wybrać najlepsze dla nas. Poniżej przedstawiamy ich główne typy związane często ze schorzeniami, w przebiegu których się je stosuje:

 

Oprócz tych wszystkich wkładek ortopedycznych, które możemy kupić gotowe w sklepach, w przypadku bardziej skomplikowanych czy zaawansowanych schorzeń przygotowuje się wkładki na indywidualne zamówienie. Mogą one przeciwdziałać płaskostopiu, ostrogom piętowym albo zapobiegać stopie cukrzycowej. W miarę postępów leczenia są one wymieniane, dzięki czemu za każdym razem są dobrze dopasowane do konkretnej stopy.