Separatory. Wygodne rozwiązanie na zachodzące palce

Chęć wyglądania pięknie i efektownie, chodzenie w butach na obcasach oraz zakładanie zbyt ciasnego obuwia to czynniki, które mają bezpośredni wpływ nie tylko na zdrowie naszych stóp, ale także kręgosłupa. Źle dobrane obuwie może doprowadzić do wielu deformacji, których leczenie wymaga czasu i cierpliwości. Doskonałym przykładem takiej wady są zachodzące palce. Podpowiadamy w jaki sposób można zniwelować tą niedoskonałość.

 

Jak walczyć z zachodzącymi palcami?

Chcąc zniwelować efekt zachodzących palców musimy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Okazuje się bowiem, że korekta tego schorzenia wcale nie należy do prostych. Oczywiście na wstępie warto wspomnieć jak ważna jest profilaktyka stóp. W tym przypadku możemy mówić przede wszystkim o prawidłowym doborze obuwia. Rozmiar oraz wyprofilowanie obuwia ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszych stóp. Nie dostrzegamy tego od razu bo przecież źle dobrane obuwie nie powoduje powstania wady w ciągu tygodnia czy miesiąca. To tylko usypia naszą czujność. Kiedy okazuje się, że mamy problem, jest już za późno na szybką i skuteczną reakcję. Można jedynie rozpocząć powolny proces mający na celu choćby częściowe cofnięcie wady.

Jakie separatory są dostępne na rynku?

W chwili obecnej na rynku możemy spotkać separatory silikonowe oraz żelowe. Produkty te warto kupować wyłącznie w sklepach medycznych oferujących certyfikowane akcesoria ortopedyczne. Dlaczego? Tylko wtedy mamy gwarancję, że separatory palców, wkładki czy innego typu produkty zostały wykonane zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa. Drugim argumentem jest możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy w wyborze odpowiednich separatorów. Pamiętajmy, że stopy każdego z nas są inne. Również wady i schorzenia z jakimi się borykamy, w przypadku każdej osoby mają indywidualny przebieg. Dlatego też wybierając separatory palców musimy dobrać produkty, które będą optymalne właśnie dla naszej stopy. Tylko dzięki temu będą w stanie nam pomóc.

Obecnie nowoczesne separatory palców wykonywane są z substancji żelowej lub silikonu. Materiały te nie wywołują alergii, są elastyczne i dostosowują się do anatomii ciała pacjenta. Separatory wykonane z wysokiej klasy materiałów nie powodują pocenia stopy ani uczucia dyskomfortu. Nie wywołują także bólu. Zachowują elastyczność, a jednocześnie korygują nieprawidłowe ułożenie palców. Co istotne separatory palców występują w kilku wersjach. Można zatem zakupić separator na wszystkie pięć palców lub tylko na trzy palce. Separatory nie powodują dyskomfortu podczas chodzenia. Pozwalają swobodnie stawiać stopę. Nie powodują otarć ani ran. Kilkukrotne założenie separatorów sprawia, że w zasadzie przestajemy zauważać ich obecność.

Na korektę różnego rodzaju wad stopy nigdy nie jest za późno. Ważne jednak, aby wszelkie działania w pierwszej kolejności konsultować z lekarzem specjalistą. To on zaordynuje optymalny sposób leczenia. Odwiedzając profesjonalny sklep z akcesoriami do stóp możemy także liczyć na fachową poradę w zakresie wyboru najlepszych wkładek, separatorów czy klinów.