Wkładki do butów polecane sportowcom

Ból stóp to nieprzyjemna dolegliwość, która dokucza zwłaszcza osobom, narażonym na znaczne przeciążenia tej części ciała. Do tej grupy zaliczają się przede wszystkim sportowcy i osoby, które regularnie podejmują aktywność fizyczną. Profilaktyka zdrowotna jest w ich przypadku szczególnie istotna, ponieważ ogranicza ryzyko kontuzji. Inwestycja w profesjonalne wkładki sportowe do butów to absolutne minimum. Sprawdźmy, czym się charakteryzują wkładki dla sportowców?

Jak działają wkładki sportowe do butów?

Zadaniem wkładek sportowych do butów jest zabezpieczenie stopy przed ryzykiem urazów i przeciążeń. U sportowców częstym problemem są także deformacje w obrębie stóp. Trzeba sobie zdawać sprawę, że podczas uprawiania takich sportów jak bieganie, stopa przyjmuje znacznie większy ciężar niż masa naszego ciała. Odpowiednio dobrana wkładka do butów będzie amortyzować wstrząsy i w ten sposób znacząco zwiększać bezpieczeństwo w trakcie aktywności fizycznej. Wkładki sportowe umożliwiają prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni stopy, co w efekcie jest zabezpieczeniem dla stawów i kręgosłupa przed mikrourazami. Wkładki do butów polecane sportowcom chronią także te części stopy, które są wyjątkowo narażone na nacisk.

Produkt stanowi właściwe podparcie dla stopy, zwiększając kontrolę ruchu. Posiada perforację i powłokę z mikrofibry, które wchłaniają wilgoć i zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza w trakcie wzmożonego wysiłku. Krawędzie wkładki są podniesione w części piętowej, co pozwala utrzymywać prawidłową postawę ciała podczas biegania czy chodzenia. Korytkowa konstrukcja wkładki zapobiega dodatkowo płaskostopiu i koślawieniu się stopy (płaskostopie to częsty problem u sportowców!). Wkładki sportowe zmniejszają nacisk na tylną część stopy, ale zwiększają wsparcie śródstopia. Stopa jest ustabilizowana, nie męczy się nadmiernie i nie przegrzewa.

Wkładki sportowe do butów GEL ACTIVE

W naszym sklepie dostępne są wkładki żelowe GEL ACTIVE, polecane sportowcom i osobom, prowadzącym aktywny tryb życia. Wkładki żelowe ściśle przylegają do stopy i idealnie wypełniają przestrzeń buta. Produkt znacząco zwiększa komfort wykonywania codziennych czynności i jest rozwiązaniem problemu obolałych stóp. Wkładki sportowe do butów GEL ACITVE posiadają dwie warstwy żelu o zróżnicowanej sprężystości. Pierwsza z nich podpiera łuk podłużny stopy i pięty, a druga amortyzuje wstrząsy, które powstają podczas chodzenia czy biegania. Użytkowanie wkładek żelowych pomaga pozbyć się bólu stóp, kolan i kręgosłupa. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wkładki tego typu polecane są nie tylko sportowcom. Świetnie sprawdzą się także przy różnego rodzaju schorzeniach stóp, w profilaktyce bólu u osób z wrażliwymi stopami oraz do redukcji obciążeń przy nadwadze.